AISM-1008-2R2J-T
ABRACON
815-AISM10082R2JT
AISM-1008-2R2J-T
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND 2.20 uH 0.200 A 1550.00 mOhm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 2000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Rp7.632 Rp30.528.000
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: Power Inductors - SMD
SMD Molded Wound Chip inductor
1008 (2520 metric)
Shielded
2.2 uH
5 %
200 mA
1.55 Ohms
- 40 C
+ 105 C
30
105 MHz
Standard
2.5 mm
2 mm
1.8 mm
AISM-1008
Reel
Application: Automotive Audio Sytems
Brand: ABRACON
Case Code - in: 1008
Case Code - mm: 2520
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 7.96 MHz