AD06012LB10A000
664-AD06012LB10A000
AD06012LB10A000
Mfr.:
Description:
DC Fans DC Axial Fan, 60x60x10mm, 12VDC, 14.2CFM, Low Speed, Ball Bearing, Lead Wires
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 20   Multiples: 1
ADDA
Product Category: DC Fans
RoHS:
Axial
60 mm
10 mm
60 mm
12 VDC
14.2 CFM (0.4 m3/min)
3400 RPM
Ball
27.5 dBA
1.2 W
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Wire Leads - 2
AD 60x10
Brand: ADDA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Current Type: DC
Frame Dimensions - mm: 60 mm x 60 mm x 10 mm
Pressure Type: 1.828 mm Aq
Product Type: DC Fans
Size: 60 mm x 60 mm x 10 mm
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Fans, Blowers & Accessories
Width - mm: 60 mm