77311-102-24LF
Amphenol FCI
649-77311-102-24LF
77311-102-24LF
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings 24P STR SR TMT HDR .76 AU .464IN LENGTH
ECAD Model:
In Stock: 1.430
Stock:
1.430 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Amphenol
Product Category: Headers & Wire Housings
RoHS:
Headers
24 Position
2.54 mm (0.1 in)
1 Row
Through Hole
Solder Pin
Straight
Gold
3.42 mm (0.135 in)
BergStik
Board-to-Board
- 65 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Amphenol FCI
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: FR
Current Rating: 3 A
Flammability Rating: UL 94 V-0
Housing Material: Thermoplastic (TP)
Insulation Resistance: 5 GOhms
Product Type: Headers & Wire Housings
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: Headers & Wire Housings
Voltage Rating: 1.5 kV