ADPL42005ACPZ-3.0-R7
Analog Devices
584-ADPL42005ACPZ30R
ADPL42005ACPZ-3.0-R7
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators 500mA HV LDO 3.0V
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 1.485
Stock:
1.485 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Analog Devices Inc.
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
LFCSP-8
3 V
500 mA
1 Output
Positive
900 uA
4 V
20 V
60 dB
Fixed
- 40 C
+ 125 C
400 mV
ADPL42005
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Analog Devices
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: KR
Dropout Voltage - Max: 600 mV
Ib - Input Bias Current: 1 uA
Line Regulation: 0.015 %/V
Load Regulation: 0.2 %/A
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Current: 900 uA
Product: Voltage Regulators
Product Type: LDO Voltage Regulators
Factory Pack Quantity: 1500
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Type: Low Noise CMOS LDO
Voltage Regulation Accuracy: 0.8 %