ACW400-12BT-002
BEI Sensors
682-ACW400-12BT-002
ACW400-12BT-002
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Sensata
Product Category: Hall Effect / Magnetic Sensors - Industrial
SSI
5 V to 30 V
Panel Mount
+ 85 C
- 40 C
40 mA
Bulk
Brand: BEI Sensors
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: FR
IP Rating: IP67
Lead Length: 0.5 m
Product Type: Industrial Hall Effect / Magnetic Sensors
Series: ACW4
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Sensors
Supply Voltage - Max: 30 V
Supply Voltage - Min: 5 V