HVL600150
B&K Precision
615-HVL600150
HVL600150
Mfr.:
Description:
DC Electronic Loads DC Electronic Load 600V, 150A, 3kW
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
Due to size or weight of the product, your shipping charge may increase.
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
B&K Precision
Product Category: DC Electronic Loads
Delivery Restrictions:
DC Electronic Loads
100 VAC to 240 VAC
1 Output
600 V
150 A
3 kW
LCD
AC Supply Voltage: 100 VAC to 240 VAC
Brand: B&K Precision
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Height: 133 mm
Length: 665 mm
Maximum Operating Temperature: + 40 C
Minimum Operating Temperature: + 5 C
Product Type: DC Electronic Loads
Series: HVL Series
Factory Pack Quantity: 1
Width: 428.4 mm