EPG500-1358-CKF
Bel Power Solutions
784-EPG500-1358-CKF
EPG500-1358-CKF
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount POWERSUPPLY,EPG500-1358-CKF
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
Availability
Stock:
Not Available
Pricing (IDR)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bel Power Solutions
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
500 W
90 VAC to 264 VAC
1 Output
58 VDC
Enclosed
4 kVAC
Industrial
127 mm (5 in)
76.2 mm (3 in)
40.64 mm (1.6 in)
EPG500
Brand: Bel Power Solutions
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
Dimensions: 127 mm x 76.2 mm x 40.64 mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz