MAP40-3101G
Bel Power Solutions
784-MAP40-3101G
MAP40-3101G
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount POWER SUPPLY
In Stock: 54
Stock:
54 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Bel Power Solutions
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
40 W
90 VAC to 264 VAC
3 Output
5 VDC
3 A
24 VDC
1 A
Open Frame
4.242 kVDC
70 %
Industrial
127 mm (5 in)
76.2 mm (3 in)
31.8 mm (1.252 in)
MAP40
Brand: Bel Power Solutions
Compliance: EN60950-1, IEC60950-1, UL/CSA60950-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: SK
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz
Load Regulation: Regulated
Maximum Operating Temperature: + 70 C
Minimum Operating Temperature: 0 C
Mounting Style: Chassis
Open Frame/Enclosed: Open Frame
Output Current-Channel 3: 300 mA
Output Voltage-Channel 3: - 12 VDC