SCIHP0718-6R8M
Bel Signal Transformer
530-SCIHP0718-6R8M
SCIHP0718-6R8M
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD SMD Inductor Lighting & Notebook
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1500   Multiples: 1500
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Rp14.585 Rp21.877.500
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bel
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
7.3 mm x 6.8 mm x 1.8 mm
Shielded
6.8 uH
20 %
2.5 A
136 mOhms
4.5 A
- 55 C
+ 125 C
Standard
7.3 mm
6.8 mm
1.8 mm
Composite
SCIHP
Reel
Application: Power
Brand: Bel Signal Transformer
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 200 kHz
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
SCIHP Shielded Inductors
Bel Signal Transformer SCIHP Shielded Inductors are high-frequency, high-current devices with low DCR/µH in a small package. These Bel Signal Transformer shielded inductors offer 0.22uH to 22uH inductance (at up to 5MHz) and 2.0A to 48A saturation current. SCIHP series offers a -40°C to +125°C operating temperature range and handles high transient current spikes without saturation. These 1.8mm to 6.7mm height inductors feature composite construction that produces extremely low buzz noise.