SCS-50500
Bel Signal Transformer
530-SCS-50500
SCS-50500
Mfr.:
Description:
Current Transformers - Board Mount SMD Current Transformer 500H
ECAD Model:
In Stock: 994
Stock:
994 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bel
Product Category: Current Transformers - Board Mount
RoHS:
SMD/SMT
500 uH
10 A
50:1
1.85 Ohms
Solder Pad
8 mm
8.38 mm
5.5 mm
50 kHz to 1 MHz