91R1A-R16-A15L
Bourns
652-91R1A-R16-A15L
91R1A-R16-A15L
Mfr.:
Description:
Potentiometers 10K 10% 5/8" SQ ST
ECAD Model:
In Stock: 584
Stock:
584 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Bourns
Product Category: Potentiometers
RoHS:
REACH - SVHC:
PCB Mount
PC Pin
Potentiometers
1 Gang
10 kOhms
Linear
Horizontal
2 W
350 VAC
10 %
Cermet
1 Turn
Smooth / Slotted
6 mm
16 mm