CHP2512AFX-1002ELF
Bourns
652-CHP2512AFX1002EL
CHP2512AFX-1002ELF
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD ResHighPowerA 2512 10k 1% 3W TC100
ECAD Model:
In Stock: 4.427
Stock:
4.427 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
CHP-A
10 kOhms
3 W
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
250 V
2512
6.4 mm (0.252 in)
3.1 mm (0.122 in)
0.6 mm (0.024 in)