SRR4528A-101M
Bourns
652-SRR4528A-101M
SRR4528A-101M
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 100uH 20% 0.56A
ECAD Model:
In Stock: 255
Stock:
255
Can Dispatch Immediately
On Order:
1.000
Expected 03/08/2026
Factory Lead Time:
14
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Rp13.026 Rp13.026
Rp9.375 Rp93.750
Bourns
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
100 uH
20 %
560 mA
609 mOhms
340 mA
- 40 C
+ 125 C
10 MHz
Standard
5 mm
5 mm
2.8 mm
Ferrite
AEC-Q200
SRR4528A
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Bourns
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz