CA25C2217PMT
CTS Electronic Components
774-CA25C2217PMT
CA25C2217PMT
Mfr.:
Description:
Standard Clock Oscillators 2.5mmx2.0mm Surface Mount Automotive Grade [AEC-Q200] HCMOS Clock, 22.1184MHz, +1.8V, Stab +/-150ppm, -55C/+105C, Pin 1 Enable, Phase Jitter 500fs typical, 1k/reel
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 3000   Multiples: 1000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Rp27.336 Rp82.008.000
Rp26.418 Rp132.090.000
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CTS
Product Category: Standard Clock Oscillators
RoHS:
Standard Oscillators
22.1184 MHz
150 PPM
15 pF
1.8 V
3.3 V
HCMOS
SMD/SMT
- 55 C
+ 105 C
2.5 mm (0.098 in)
2 mm (0.079 in)
1 mm (0.039 in)
AEC-Q200
CA25
Reel
Brand: CTS Electronic Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Oscillators
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
CA AEC-Q200 HCMOS Clock Oscillators
CTS Electronic Components CA AEC-Q200 HCMOS Clock Oscillators are AEC-Q200 compliant clock oscillators designed for use in automotive electronics operating over extended temperature ranges (-55°C to +105°C). CTS Electronic Components CA Clock Oscillators have an HCMOS/TTL compatible output and offer excellent stability (25ppm, 30ppm, 50ppm, 100ppm, or 150ppm) and low jitter/phase noise performance (less than 1ps).