SDM300G-48-U2-P219
CUI Inc.
490-SDM300G48U2P219
SDM300G-48-U2-P219
Mfr.:
Description:
Desktop AC Adapters ac-dc, 48 Vdc, 6.25 A, SW, C14 desktop, P219 center pos, EU cord, level VI, MED
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 24   Multiples: 12
Rp4.305.439 Rp103.330.536
60 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CUI Inc.
Product Category: Desktop AC Adapters
Included
Europe
90 VAC to 264 VAC
1 Output
300 W
48 VDC
6.25 A
Industrial
Level VI
SDM300G-U
AC Inlet Type: C14
Brand: CUI Inc.
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 35 mm
Length: 183 mm
Load Regulation: Regulated
Maximum Operating Temperature: + 40 C
Minimum Operating Temperature: - 20 C
Mounting Style: Desktop
Packaging: Bulk
Product Type: Desktop AC Adapters
Factory Pack Quantity: 12
Subcategory: AC-DC Power Supply
Width: 85 mm