VMS-300A-12
CUI Inc.
490-VMS300A-12
VMS-300A-12
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 300W 12V 25A 3x5 Open Medical
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 50   Multiples: 25
Rp2.611.186 Rp130.559.300
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CUI Inc.
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
300 W
230 VAC
1 Output
12 VDC
25 A
Open Frame
4 kVAC
92.5 %
Medical
127 mm (5 in)
76.2 mm (3 in)
28.52 mm (1.123 in)
VMS-300A
Brand: CUI Inc.
Compliance: 60601-1 , IEC 60601-1 , EN 60601-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz