E92L3J1VNT222MC80T
Chemi-Con
661-E92L3J1NT222MC80
E92L3J1VNT222MC80T
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 385V 2200uF 20% Long Life
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 98   Multiples: 49
Rp370.956 Rp199.945.284
2.009 Quote
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Chemi-Con
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
2200 uF
385 VDC
50 mm (1.969 in)
80 mm (3.15 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
10000 Hour
20 %
8.8 A
56 mOhms
- 25 C
+ 85 C
5 Pin
U92L
Bulk
Brand: Chemi-Con
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dissipation Factor DF: 0.15
Package/Case: 50 mm x 80 mm
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 49
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Snap In
Test Frequency: 120 Hz