ELHX401VSN901MR55S
Chemi-Con
661-ELHX401VSN901M55
ELHX401VSN901MR55S
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 900uF 20% 4370mArms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 200   Multiples: 200
Rp329.861 Rp197.916.600
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Chemi-Con
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
900 uF
400 VDC
30 mm (1.181 in)
Electrolytic Capacitor
1000 Hour
20 %
3.68 A
- 40 C
+ 105 C
2 Pin
LHX
Brand: Chemi-Con
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Dissipation Factor DF: 0.15
Height: 55 mm