EMVE630ARA100MF55G
Chemi-Con
661-EMVE630ARA100MF5
EMVE630ARA100MF55G
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10UF 63V 20%
ECAD Model:
In Stock: 1.548
Stock:
1.548
Can Dispatch Immediately
On Order:
2.000
Expected 15/07/2026
Factory Lead Time:
26
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Chemi-Con
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
10 uF
63 VDC
SMD/SMT
5.2 mm (0.205 in)
6.3 mm (0.248 in)
20 %
6.6 mm
5.2 mm
- 40 C
+ 105 C
MVE
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Chemi-Con
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dissipation Factor DF: 0.12
Leakage Current: 3 uA
Life: 1000 Hour
Product: Electrolytic Capacitors
Product Type: Electrolytic Capacitors
Ripple Current: 32 mA