CEB100W-24S12
Cincon
418-CEB100W-24S12
CEB100W-24S12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 100W 9-40Vin 12Vout
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 10
Stock:
10 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cincon
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
100 W
24 V
9 V
40 V
12 V
8.3 A
3 kV
1/8 Brick
62.2 mm (2.449 in)
26.6 mm (1.047 in)
12.7 mm (0.5 in)
Industrial
CEB100W
Brand: Cincon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 62.2 mm x 26.6 mm x 12.7 mm
Input Voltage: 9 VDC to 40 VDC