ECS-2520MVLC-333.3-BN-TR
ECS
520-2520MVLC3333BNTR
ECS-2520MVLC-333.3-BN-TR
Mfr.:
Description:
Standard Clock Oscillators 1.6V - 3.6V XO 2.50mm x 2.00mm CMOS -40C - 85C Standby (Power Down) 50ppm 33.3333 MHz 2.2mA 2.7A
ECAD Model:
In Stock: 865
Stock:
865
Can Dispatch Immediately
On Order:
1.000
Expected 19/05/2026
Factory Lead Time:
10
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
ECS
Product Category: Standard Clock Oscillators
RoHS:
Standard Oscillators
33.33 MHz
50 PPM
15 pF
1.6 V
3.6 V
CMOS
SMD/SMT
- 40 C
+ 85 C
2.5 mm (0.098 in)
2 mm (0.079 in)
0.8 mm (0.031 in)
ECS-2520MVLC
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: ECS
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Duty Cycle - Max: 55 %
Operating Supply Voltage: 2 V
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Oscillators
Tradename: MulitVolt
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
ECS-2520MVLC SMD MultiVolt™ Crystal Oscillators
ECS ECS-2520MVLC SMD MultiVolt™ Low Current Crystal Oscillators feature a MultiVolt capability of 1.6V to 3.6V. These miniature CMOS oscillators come in a ceramic package that measures 2.5mm x 2mm x 0.8mm. ECS ECS-2520MVLC MultiVolt Crystal Oscillators offer low jitter and are compatible with 1.8V, 2.5V, or 3.3V power supplies. Typical applications include LoRa WAN, low power/portables, industrial, and Internet of Things (IoT).