MCL1608V2-101-R
Eaton Electronics
504-MCL1608V2-101-R
MCL1608V2-101-R
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1608 100nH 2 Pads
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Rp1.835 Rp1.835
Rp844 Rp8.440
Rp697 Rp69.700
Rp660 Rp660.000
Rp624 Rp1.560.000
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Rp587 Rp2.348.000
Rp550 Rp4.400.000
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0603 (1608 metric)
Unshielded
100 nH
5 %
300 mA
1.2 Ohms
- 40 C
+ 85 C
1.6 mm
0.8 mm
0.8 mm