A05SR05SR30K305B
JST Commercial
306-A05SR05SR30K305B
A05SR05SR30K305B
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies 12" SR JUMPER ASSY 1:N
ECAD Model:
In Stock: 508
Stock:
508 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
JST
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
Discrete Wire Cable Assemblies
Jumper Assembly
Receptacle
5 Position
Receptacle
5 Position
Female / Female
304.8 mm
30 AWG
700 mA
Black
Brand: JST Commercial
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Pitch: 1 mm
Product Type: Rectangular Cable Assemblies
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Cable Assemblies
Voltage Rating: 50 V