AGHGH28K203
JST Commercial
306-AGHGH28K203
AGHGH28K203
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies 8" GH SERIES STANDARD LEADS
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
3.991
Expected 19/05/2026
Expected 02/07/2026
Factory Lead Time:
15
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
JST
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
Discrete Wire Cable Assemblies
Pre-Crimped Lead
Terminal, Crimp
1 Position
Terminal, Crimp
1 Position
Female / Female
203.2 mm
28 AWG
1 A
Black
Brand: JST Commercial
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Product Type: Rectangular Cable Assemblies
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Cable Assemblies
Voltage Rating: 50 V