C0603C681F2TACTU
80-C0603C681F2TACTU
C0603C681F2TACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT Cap Cer 0603 680pF 200VDC X8G
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
680 pF
200 VDC
X8G
1 %
0603
SMD/SMT
- 55 C
+ 150 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.8 mm (0.031 in)