C1206C200FDTAC7210
80-C1206C200FDT7210
C1206C200FDTAC7210
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000Vo 20pF X8G 1206 1%
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
20 pF
1 kVDC
X8G
1 %
1206
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 150 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)