C9TS5MD6154AARX
KEMET
80-C9TS5MD6154AARX
C9TS5MD6154AARX
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 415V 154uF -5/+15% Tol -5% / +10%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
52 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
154 uF
Terminal Block
Polypropylene (PP)
Power Factor Correction Film Capacitors
415 VAC
- 5 %, + 10 %
280 mm (11.02 in)
- 25 C
+ 55 C
C9T
Bulk
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: BG
Diameter: 85 mm