CAN12X752FAGAC7210
80-CAN12X752FAGACLR
CAN12X752FAGAC7210
Mfr.:
Description:
Speciality Ceramic Capacitors 250VAC 7500pF 1% C0G 1206 Non-Safety
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Speciality Ceramic Capacitors
RoHS:
7500 pF
SMD/SMT
3.3 mm (0.13 in)
1.6 mm (0.063 in)
AC Rated Ceramic Capacitors
C0G (NP0)
1 %
- 55 C
+ 125 C
CAN SMD Indust C0G
Reel
Brand: KEMET
Class: Class 1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Product Type: Ceramic Capacitors
Factory Pack Quantity: 8000
Subcategory: Capacitors
Type: Industrial Grade 250 V AC Rated Capacitor
Voltage Rating AC: 250 VAC