F461AG104R250L
Not Assigned
F461AG104R250L
Mfr.:
Description:
Film Capacitors .100UF 250V
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Film Capacitors
0.1 uF
250 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
10 mm (0.394 in)
13 mm (0.512 in)
4 mm (0.157 in)
DC Link Film Capacitors
160 VAC
2 Pin
9 mm (0.354 in)
Straight
- 55 C
+ 105 C
F46
Reel
Brand: KEMET
Lead Diameter: 0.6 mm