SR732ATTER487F
KOA Speer
660-SR732ATTER487F
SR732ATTER487F
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.487ohms 1% 100 PPM
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KOA Speer
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
SR73
487 mOhms
330 mW (1/3 W)
1 %
100 PPM / C
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.5 mm (0.02 in)
- 55 C
+ 150 C
Thick Film
2 Terminal
SMD/SMT
AEC-Q200
Application: Current Sense
Brand: KOA Speer
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Mounting Style: PCB Mount
Number of Terminals: 2 Terminal
Product: Thick Film Current Sensing Resistors
Product Type: Current Sense Resistors
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Resistors
Type: Lo-Ohm Thick Film Current Sense Resistor
Voltage Rating: 1.58 V