1812GA151JAT1A
581-1812GA151J
1812GA151JAT1A
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2kV 150pF C0G 1812 5 %
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 1.695
Stock:
1.695 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 1695 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
150 pF
2 kVDC
C0G (NP0)
5 %
1812
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
4.5 mm (0.177 in)
3.2 mm (0.126 in)
2.54 mm (0.1 in)
General Type MLCCs
HV MLCC C0G
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: KYOCERA AVX
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Package/Case: 1812 (4532 metric)
Product Type: Ceramic Capacitors
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Capacitors
Type: High Voltage MLCCs for 600 V to 5 kV