AS0827N3JTR
KYOCERA AVX
581-AS0827N3JTR
AS0827N3JTR
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD 27.3nH 5% Square Air Core
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 170
Stock:
170 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 170 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
250 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Wirewound
2.134 mm x 1.829 mm x 2.972 mm
Unshielded
27.3 nH
5 %
4.4 A
10 mOhms
- 40 C
+ 125 C
130
3.2 GHz
Standard
2.972 mm
2.134 mm
1.829 mm
Air
AS
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: RF
Brand: KYOCERA AVX
Core Type: Air
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 400 MHz