TBME227M016LRSB0800
KYOCERA AVX
581-TBME227M016LRSB8
TBME227M016LRSB0800
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid SMD 220UF 16V 20% E
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 400   Multiples: 400
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 400)
Rp292.619 Rp117.047.600
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD
RoHS: N
Reel
TBM
220 uF
16 VDC
20 %
25 mOhms
2917
E Case
7.3 mm (0.287 in)
4.3 mm (0.169 in)
4.1 mm (0.161 in)
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
Brand: KYOCERA AVX
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CZ
Dissipation Factor DF: 6 %
Leakage Current: 35 uA
Moisture Sensitive: Yes
Product: Tantalum Solid Low ESR Commercial Grade
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 3.286 A