380LX331M200H022
Knowles / Illinois Capacitor
5985-85-200V300-H
380LX331M200H022
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 16V 330uF 000uF
ECAD Model:
In Stock: 973
Stock:
973 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 973 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
10.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cornell Dubilier / Knowles
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
330 uF
200 VDC
22 mm (0.866 in)
30 mm (1.181 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
1.6 A
600 mOhms
- 40 C
+ 85 C
2 Pin