0805J5008P20CFT
Knowles Syfer
843-0805J5008P20CFT
0805J5008P20CFT
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500 VDC 8.2 pF - 55 C+ 125 C 0.25 pF C0G (NP0)
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Knowles
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
8.2 pF
500 VDC
C0G (NP0)
0.25 pF
0805
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
1.3 mm (0.051 in)