1808J1K00271JCT
Knowles Syfer
766-1808J1K00271JCT
1808J1K00271JCT
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1808 1000V 270.00 pF +/-5% C0G/NP0 (1B) Nickel Barrier 100% tin
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Knowles
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
270 pF
1 kVDC
C0G (NP0)
5 %
1808
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
4.5 mm (0.177 in)
2 mm (0.079 in)
2 mm (0.079 in)