0218.500MXBP
Littelfuse
576-0218.500MXBP
0218.500MXBP
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses 0.5A/250V (P) 5x20 C/CODE T LBC
ECAD Model:
In Stock: 930
Stock:
930 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Rp26.602
Min:
1
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Rp37.059
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Cartridge Fuses
RoHS:
218
Glass Fuses
500 mA
Time Delay / Slow Blow
5 mm x 20 mm
250 VAC
35 A
Holder / Clip
Clip
- 55 C
+ 125 C
370 mOhms
Body Style: Cylindrical
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 5.2 mm
Indicator Style: Without Indicator
Length: 20 mm