0259.750TX913
Littelfuse
576-0259.750TX913
0259.750TX913
Mfr.:
Description:
Fuses with Leads - Through Hole 125V .75A PICO UL913
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Littelfuse
Product Category: Fuses with Leads - Through Hole
RoHS:
259-UL913
PCB Mount Fuses
750 mA
125 VAC
Time Delay / Slow Blow
Leaded Fuses
125 VDC
50 A, 300 A
Radial
PICO
- 55 C
+ 90 C
175 mOhms
Bulk
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Height: 8 mm
Length: 13 mm
Product Type: Hazardous Area Fuse
Factory Pack Quantity: 10
Subcategory: Fuses
Type: Specialty Fuses
Width: 8 mm