SMAJ220CA
Littelfuse
576-SMAJ220CA
SMAJ220CA
Mfr.:
Description:
Transient Voltage Suppression Diodes - TVS 400W 220V 5% Bi-Directional
ECAD Model:
In Stock: 4.752
Stock:
4.752
Can Dispatch Immediately
On Order:
5.000
Expected 18/06/2026
Factory Lead Time:
15
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Transient Voltage Suppression Diodes - TVS
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
220 V
SMD/SMT
356 V
246 V
SMA (DO-214AC)
1.7 A
400 W
30 kV
30 kV
- 65 C
+ 150 C
SMAJ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 3.3 W
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 5 V