LPF-40D-54
MEAN WELL
709-LPF40D-54
LPF-40D-54
Mfr.:
Description:
LED Power Supplies 41.04W 54V 0.76A Dimming Function
ECAD Model:
In Stock: 3
Stock:
3 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
MEAN WELL
Product Category: LED Power Supplies
RoHS:
Constant Current (CC)
760 mA
54 VDC
41.04 W
90 VAC to 305 VAC, 127 VDC to 431 VDC
With Dimming
1 Output
Chassis Mount
162.5 mm (6.398 in)
42.5 mm (1.673 in)
32 mm (1.26 in)