XLC-60-48-DA2
MEAN WELL
709-XLC-60-48-DA2
XLC-60-48-DA2
Mfr.:
Description:
LED Power Supplies 60W 110-305Vac 48V 1.25A CV DIP Switch DALI-2 Dimming Terminal Block
ECAD Model:
In Stock: 8
Stock:
8 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
MEAN WELL
Product Category: LED Power Supplies
RoHS:
Constant Voltage (CV)
1.25 A
48 VDC
60 W
110 VAC to 305 VAC, 155 VDC to 400 VDC
With Dimming
1 Output
Chassis Mount
136 mm (5.354 in)
45 mm (1.772 in)
32 mm (1.26 in)
Industrial
XLC-60-DA2
Brand: MEAN WELL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 136 mm x 45 mm x 32 mm