PSR-23F08S-JQ
Mallory Sonalert
539-PSR-23F08S-JQ
PSR-23F08S-JQ
Mfr.:
Description:
Speakers & Transducers SPEAKER 8 OHM .25W 23MM MYLAR PLASTIC
ECAD Model:
In Stock: 132
Stock:
132 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Mallory Sonalert
Product Category: Speakers & Transducers
RoHS:
Speakers
Electromagnetic
Board Mount
900 Hz
81 dBA
8 Ohms
250 mW
Round
Solder Pad
- 25 C
+ 50 C
23 mm
5 mm
Ferrite
Mylar
Brand: Mallory Sonalert
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Product Type: Speakers & Transducers
Series: PSR
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Audio Devices
Unit Weight: 3,800 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
PSR Speakers
Mallory Sonalert PSR Speakers are miniature electronic speakers in round or rectangular shapes and a variety of mounting styles. Mallory Sonalert PSR Speakers range in frequency from 350Hz up to 20kHz, and the sound pressure level ranges from 75dBA up to 121dBA. This speaker series also offers 8Ω to 64Ω impedance and 200mW to 2W power rating.