JANTX1N4982DUS/TR
Microchip / Microsemi
494-JANTX1N4982DUSTR
JANTX1N4982DUS/TR
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 100V 12mA 1.4A Voltage Regulator SQ SMT TR
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 100   Multiples: 100
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 100)
Rp715.494 Rp71.549.400
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: Zener Diodes
RoHS: N
100 V
SMD/SMT
D-5B-2
5 W
1 %
2 uA
110 Ohms
- 65 C
+ 175 C
Single
12 mA
Reel
Brand: Microchip / Microsemi
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
If - Forward Current: 1 A
Ir - Reverse Current: 2 uA
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 1.5 V
Voltage Temperature Coefficient: 0.1 %/C
Zener Current: 47.5 mA