PIC32MX340F128L-80I/PT
Microchip Technology
579-PIC323F128L80IPT
PIC32MX340F128L-80I/PT
Mfr.:
Description:
32-bit Microcontrollers - MCU 128KB Flash 32KBRAM 80MHz 10B ADC DMA
ECAD Model:
In Stock: 12
Stock:
12 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: 32-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
PIC32MX3xx
SMD/SMT
TQFP-100
MIPS32 M4K
128 kB
32 kB
32 bit
10 bit
80 MHz
85 I/O
2.3 V
3.6 V