ZHL-100W-52-S+
Mini-Circuits
139-ZHL-100W-52-S
ZHL-100W-52-S+
Mfr.:
Description:
RF Amplifier High Power Amplifier, 50 to 500 MHz
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
10
Expected 20/07/2026
26
Expected 24/08/2026
20
Factory Lead Time:
22
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Mini-Circuits
Product Category: RF Amplifier
RoHS:
50 MHz to 500 MHz
24 V
10.5 A
52 dB
4.5 dB
Power Amplifiers
Screw
Si
48.5 dBm
58 dBm
- 20 C
+ 85 C
ZHL
Bulk
Brand: Mini-Circuits
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Number of Channels: 1 Channel
Pd - Power Dissipation: 100 W