BLM31KN102SN1L
Murata Electronics
81-BLM31KN102SN1L
BLM31KN102SN1L
Mfr.:
Description:
Ferrite Beads 1000 OHM 2A Alternate Sizing Guide Below
ECAD Model:
In Stock: 142.587
Stock:
142.587 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Ferrite Beads
RoHS:
BLM31KN_SN
Ferrite Chip Beads
SMD/SMT
1206 (3216 metric)
1 kOhms
2 A
25 %
75 mOhms
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm
1.6 mm
1.6 mm
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Murata Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Number of Channels: 1 Channel
Product Type: Ferrite Beads
Factory Pack Quantity: 2500
Subcategory: Ferrites
Test Frequency: 100 MHz
Unit Weight: 56 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
ECCN:
EAR99
Power Supply Line Noise Suppression for Home Audio
EMI Noise Suppression
BLM31KN Automotive EMIFIL® Chip Ferrite Beads
Murata Electronics BLM31KN Automotive EMIFIL® Chip Ferrite Beads are ideal for power supply circuits that require a high rated current. These beads are suitable for suppressing high-frequency noise over a wide frequency range in power supply circuits, and most are AEC-Q200 qualified. The AEC-Q200 ferrite beads are ideal for automotive applications such as infotainment and powertrain safety. The series includes non-automotive-grade beads, which are suitable for general purpose power supply circuit usage, including industrial, test equipment, factory automation, and networking. Murata Electronics BLM31KN Automotive EMIFIL Chip Ferrite Beads are packaged in a small 1206 case size (3.2mm x 1.2mm x 1.2mm) and achieve a high 6A impedance.