DE2B3SA331KN3AT02F
Murata Electronics
81-DE2B3SA331KN3AT2F
DE2B3SA331KN3AT02F
Mfr.:
Description:
Safety Capacitors 7.5 1.0mm 6.0mm max Dia 4.0mm max Thick B (JIS) 250Vac(r.m.s.) 330pF K tol
ECAD Model:
In Stock: 1.033
Stock:
1.033
Can Dispatch Immediately
On Order:
1.000
Expected 21/09/2026
Factory Lead Time:
18
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Full Ammo Pack (Order in multiples of 1000)
Murata
Product Category: Safety Capacitors
RoHS:
330 pF
X1, Y2
250 VAC
Radial
7.5 mm (0.295 in)
4 mm
Safety Radial Leaded Ceramic Disc Capacitors
B
10 %
2 Pin
Vertical Crimp
- 40 C
+ 125 C
DE2 Type SA
Ammo Pack
Brand: Murata Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Diameter: 6 mm
Lead Diameter: 0.6 mm