PRF18BA471QS5RB
Murata Electronics
81-PRF18BA471QS5RB
PRF18BA471QS5RB
Mfr.:
Description:
PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 470 OHM 50% SMD 0603
ECAD Model:
In Stock: 3.798
Stock:
3.798
Can Dispatch Immediately
On Order:
4.000
Expected 19/08/2026
Factory Lead Time:
17
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Murata
Product Category: PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors
RoHS:
PRF18_S
470 Ohms
50 %
PCB Mount
SMD/SMT
- 40 C
+ 150 C
AEC-Q200
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Murata Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 0.8 mm
Length: 1.6 mm
Package/Case: 0603 (1608 metric)
Product Type: PTC Thermistors
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Thermistors
Tradename: POSISTOR
Type: PTC
Voltage: 32 VDC
Voltage Rating DC: 32 VDC
Width: 0.8 mm