ACA-20PC-2-DC1-RL-C
Murata Power Solutions
580-ACA20PC21-RL-C
ACA-20PC-2-DC1-RL-C
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
In Stock: 58
Stock:
58 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
34 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
252 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Digital Panel Meters
RoHS:
AC Ammeter
LED, 3.5 Digit, Red
5 VDC to 40 VDC
5 A
20 A
ACA-20PC
Brand: Murata Power Solutions
Country of Assembly: CN
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Description/Function: Built in current transformers for currents to 100 A
Dimensions: 25.4 mm L x 35 mm W x 22 mm H
Height: 22 mm
Length: 25.4 mm
Mounting Style: Panel Mount
Packaging: Bulk
Product Type: Panel Meters
Factory Pack Quantity: 12
Subcategory: Test Equipment
Width: 35 mm