PMEG40T20EPX
Nexperia
771-PMEG40T20EPX
PMEG40T20EPX
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers PMEG40T20EP/SOD128/FlatPower
ECAD Model:
In Stock: 9.841
Stock:
9.841 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Nexperia
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS:
REACH - SVHC:
Schottky Rectifiers
SMD/SMT
SOD-128-2
Single
Si
2 A
40 V
445 mV
20 A
6 uA
- 55 C
+ 175 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Nexperia
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: DE
Country of Origin: MY
Pd - Power Dissipation: 1.2 W
Product Type: Schottky Diodes & Rectifiers
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vr - Reverse Voltage: 40 V